fórum vyžla | najnovšie príspevky vo fóre

na stránky: vyzla.com | fotogaléria vyžla | preprava koní

Vychova a vycvik
Autor: mmlynar (IP zapísaná)
Dátum: 06.06.2007 16:10

Budem velmi rad ak sa v tejto diskusii objavi vsetko s c?m ste sa stretli pri v??chove svojho ps?ka ci su?ky, ??teniatka ?i dospeleho psa. Verim, ??e sa radi podel?te o pocity pri cvi?en? ako i dosiahnut? ??spechy. MJM

Martin Jakub Mlynar

Upravené 1 krát. Naposledy upravil mmlynar (07.08.2007 11:34)

Re: Vychova a vycvik
Autor: lusinkav (IP zapísaná)
Dátum: 28.08.2007 02:46

Potrebujem trocha poradit, mam 8 TYZDNOVEHO vyzliaka Bricka, a ked sa mu nepaci ked ho trestam (hubujem mu, potaham za kozu, pripadne stipnem do zadku - vsetko podla konkretnej situacie) tak sa strasne rozculuje a VAZNE SILNO KUSE.. pritom ked si prichzstam piskotiky ako maskrtky tak sa uplne snazi vsetko pochopit a posluchnut .. a dost ma mrzi ze ked si ho chcem pritulit pohladkat, a tak podobne, tak tiez zacne po chvili olizovania (vtedyho maznam hlasom) strasne kusat a ked mu to zakazem tak zanovito zacne skakat a "papulovat" a ked ho za to vytrestam (vacsinou stipanec, alebo pohatahnie za kozu na krku) tak to vypada jak keby ho islo rozdrapit od nervov jak sam na mieste skace a kuka na mna.. pritom ma kopec hraciek na kusanie a na tahanie, a ked vytiahnem hocico tak to si nevsima a radsej vyleze na mna a chce ma kusat ..
kde robim chybu? moje ruky uz vyzeraju tak ako keby mi niekto tyzden nedaval jest a potom ma pustil do cucoriedkovych krikov smiling smiley
a poznamocka nakoniec, mam knizku moj pes od rene pavlika precitanu snad 5x a snazim sa pracovat podla nej, a ked sa s nim chcem hrat tu "vymenu" tak ten prtavy polovnik hned vie ze mam piskot (zaciti ho aj vysoko na polici) a vrkoc pusti bez toho ze by som mu nieco ponukla alebo povedala .. a potom uz ten vrkoc nechce aj ked mu ho lakavo taham a hlasovo ho stimulujem..
tak kde robim chybu? lebo niekde musim robit chybu ked to nefunguje..
dik moc a piste prosim smiling smiley lucka

Dátum: 28.08.2007 08:10

Nakolkoko nevidim presne reakcie tvoje a tvojho psika, nie som schopny na ne jednoznacne zareagovat.Dovodov moze byt vela a sposobov ako so psikom pracovat este viacej. Ak mas moznost, porad sa s niekym v okoli, kto ma vychovaneho psika, ako to robil a ako by si mala reagovat. Ak si z Bratislavy, mozes sa zastavit na kurz komunikacie so psom.
Rene napisal velmi dobru knizku, poznam ho osobne, no treba citat pozorne a mat aj troska skusenosti. Viac by ti mohol poradit a pomoct aj chovatel od ktoreho mas psika.

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 28.08.2007 23:08

dik za odpoved smiling smiley tento moj prispevok co prave pisem som uz asi 4x prepisala, lebo ma vzdy prisiel brick vyrusit a vzdy som to potom musela opravitsmiling smiley
predtymto vyzliacikom som mala dobermana, a strasne super bol ale som ho musela dat uspat na starobu (zacala sa prejavovat borelioza sad smiley) .. strasne rad cvicil (stopovali sme, skusali sme aj zachranarcinu, len skusky sa nedali spravit, lebo sa nenechal odniest na rukach ani odo mna, nieto este od cudzieho) a nepametam si (doslova) ked bol steniatko ze ci kusal alebo nekusal .. tak som si myslela ked som si donesla vyzlu ako lahko cvicitelne plemeno (doberman je vela vela tvrdohlavy) tak som si myslela ze to pojde ako po masle .. a som bola prekvapena ze vsetci pisu aka je ich vyzla maznava a pritulna, a ten moj cert len kuse a kuse a je ZANOVITY .. a prave teraz pred par minutami som prisla na to ako nanho smiling smiley isla som na neho moc pomaly s tym vycvikom a ucenim.. priliz pozvolna a on sa proste nudil smiling smiley teraz som ho ucila "sadni" a "lahni" (ku mne uz pozna a aj mu to ide) a tak sa strasne snazil a vazne tvaril ze ani chvostikom nekyval smiling smiley)
ked teda poznas pana pavlika osobne, tak mu mozes odkazat ze tu knizku napisal fakt velmi zrozumitelne a velmi lahko sa da podla nej na psika vplyvat smiling smiley a ze mu dakujem ze sa o svoje skusenosti takto s nami podelil smiling smiley
uz toho dobermanika som cvicila podla nej (ale az ked bol uz starsi o dost).

Dátum: 29.08.2007 19:45

Odkaz odovzdam a rad, Rene sa urcite potesi, robil to s tym zamerom. Ja som mal tiez kledysi dobermana, tak viem o com hovoris. Naozaj je vyzla lahsie cvicitelna ale potrebuje pracovat a pracovat.

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 30.08.2007 16:25

ahoj martin .. zbytocne som sa vytesovala, unavil sa iba na jeden vecer .. chcem sa teda spytat, mam ho nechat nech sa hra tak kusajuc? on sa z toho tesi a unavi sa a potom zaspi s mojim palcom vo svojej papuli .. teda otazka znie, ci ho to prejde a ci mu to neostane akoze si ma moze kusat kolko chce .. alebo mu to mam stale stale zakazovat a ponukat vrkoc a pe??ka a za to ho chvalit .. chccem si s nim nadviazat pekny vztah a nechcem ho pokazit ze ma ptoom nebude respektovat neskor az to budem potrebovat ..
a este jednu vec som si vcera vsimla, chcela som ho zobrat na vecsiu prechadzku ku dunaju (zatial sme sa iba okolo domu flakali) a bal sa ist .. tak som ho musela dost intenzivne presviedcat .. tak ze cim to je? ci iba vekom alebo nim samym ..
dik cau

Dátum: 31.08.2007 10:19

ka??da rada drah??, treba ho vidie?? a tak sa mo??no niekam dostaneme. ak si z BA zavolaj a dohodneme si termin

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 31.08.2007 10:45

Dobre, som z bratislavy, poslem smsku cez vikend, rada by som sa dosla kuknut ak by ste mali nejake stretnutie viaceri .. a teda aj ukazat toho mojho certiska .. teda ak by vas to neobtazovalo smiling smiley

Dátum: 31.08.2007 10:57

stretko robime zvacsa individualne podla potrieb a moznosti :-)

Martin Jakub Mlynar

Autor: katarinka (IP zapísaná)
Dátum: 05.09.2007 14:30

Ahojte,
potrebovala by som pomoct s klietkou pre nasu vyzlicku. BUde mat uz 6 mesiacov, ale stale sa pocikava. Ked sme doma, vydrzi spokojne aj 8 hodin, ale akonahle odideme co i len na 1 hodinu, pocika sa, akoby nas chcela potrestat. Bolo nam odporucene pouzit na cas, ked je sama doma klietku.. Chcela som sa opytat, ci ste niekto tiez mali problemy s cikanim na truc a ako ste ich riesili. Takisto sa chcem opytat, ci niekto nemozete pozicat (resp. lacnejsie predat) klietku.
Dakujem za pomoc.
Katarina

Autor: Ada (IP zapísaná)
Dátum: 11.09.2007 10:18

Ahoj Katarinka,
tak ja mam 5 mesacneho boxika, a ked som s nim, tiez vydrzi aj 7 hodin, a ked som pred tyzdnom vybehla na 45 min do obchodu, po prichode som nasla mlacku...a ked som ho vzala von, pekne sa vycikal. Takze ano, je to trucovanie ( u neho spojene s vyhrabavanim zeminy v kvetinaci) . Mam klietku, ale bola som so svojim psikom doma non stop dva mesiace, tak som ju nepouzivala. Teraz si tam pomaly zvyka, ked umyvam dlazku - to sa nachadzame v jednej velkej miestnosti, vie, ze som doma, a obcas sa mu schovam do inej miestnosti. Zacala som ju vyuzivat, ked potrebujem odist - tam si neurobi mlacku, ma tam hracky a ked ostane sam doma, pokojne tam spi. Je tam v bezpeci a ja mam dobry pocit z vedomia, ze sa mu nic nestane. Obcas ho tam davam len tak, na 10 minut, nechcem, aby si vytvoril predstavu, ze je tam za trest, alebo iba ked idem prec. Zatial tam ide s??m, dokonca par krat tam vosiel a zaspal tam s otvorenymi dvierkami, uplne dobrovolne. A vzdy ho pochvalim, aky je dobry a dam mu malu maskrtku.
Napriek mnohym nazorom, ze zatvarat psa do klietky je tyranie, u mna sa pouzivanie klietky osvedcilo a nemala som pocit, ze svoje psie "babatko" tyram.
Skus to a uvidis, ako sa ti to osvedci.
Ked nie, riesenie je aj taketo: ucit psika byt sam postupne, odist na 10 min mimo bytu,na chodbu, po prichode domov jednym pohladom mrknut, ci je vsetko ok a potom psa s nadsenim pochvalit, v opacnom pripade jeho radost z tvojho prichodu mrazivo ignorovat.Cas mimo bytu postupne predlzovat. Je to nadlho a chce to vela trpezlivosti.
Tak drzim palce, nech sa ti dari.
Ada

Autor: katarinka (IP zapísaná)
Dátum: 19.10.2007 19:11

Ahojte,
dlhsie som sa Vam neozvala, az teraz pisem nasu skusenost. Pred mesiacom sme kupili klietku a stacili 3 dni v nej pocas nasej nepritonosti a nasa vyzlicka je odvtedy vzorny havinko. Este stale si klopem, ked pisem tieto slova, ale uz 3 tyzdne sa doma nepocikala a ani nenici nabytok.
Sme na nu velmi hrdi a sme radi, ze sme sa odhodlali na takyto pre nas celkom radiklny krok.

Autor: Van Damme (IP zapísaná)
Dátum: 18.02.2008 12:33

Dobry den. M??m vyzlu - fenku a ma zhruba tri roky. Preco stale poziera vykaly? Nielen macacie ale aj ludske, in??ch psov aj svoje vlastne. V kravskych sa valala ked mala rok ale to som ju uz odnaucil. Ale tie hovn?? stale zerie. Preco to robi a ako ju to odnaucim? Veterinar mi len dal radu vydrhnut jej papulu a jazyk zubnou pastou a ze po case prestane. Ma uz tri roky, robi to stale a ja jej zakazdym vydrhnem papulu ale uz ma to prestava bavit. Dokonca ked jej vydrhnem papulu tak si sadne a caka ze by mala dostat znova. To jej uz chuti aj zubna pasta? Ponozky uz nastastie nezerie tak co s tym?

Dátum: 18.02.2008 23:13

Po??ieramnie v??kalov, ak??ch ko?vek, ?udsk? nevyn?maj??c, nie je ni? v??nimo?n?. Skor sa treba zamyslie?? nad d?vodom, pre?o to tvoj ps?k rob?, ako sa potom spr??va, ako si ho to odna???al. Nie je to ot??zka na veterin??ra ale sk?r a niekoho kto sa v psikoch vyzna a ukaze ti ako m???? reagova??. Nako?ko sa v??ak jedn?? u?? os star??ieho ps?ka, bude to chcie?? viacej ?asu a tvojej trpezlivosti. Prep???, ale na zubn?? pastu m???e?? rovno zabudn????. Sk?r si n??jdi ?as pri ven?en? so ps?kom nie?o akt?ve robi??, zamestna?? mu myse? hrou a z??bavou premie??anou s cvikmi. Ps?k potom bude myslie?? na to ?o bde?? s n?m vonku robi?? a nebude myslie?? na zlozvyk, ktor??m po??ieranie v??kalov je.

Martin Jakub Mlynar

Autor: Katarina (IP zapísaná)
Dátum: 26.02.2008 18:04

Mam vyzliaka, v marci bude mat 2 roky. Vola sa Athos. Chcela by som poradit vo vychove. Ako kazdy majitel ktory zije v BA, tak aj my sme nasho Atosa ucili byt sam?ho doma, aby vydrzal, nehryzol veci, nezavyjal...atd. Bolo to tazke, ale zhruba v 10 mesiacoch uz bolo vsetko v poriadku. Atos vedel byt sam doma, vedel ze sa vratime,dokonca vydrzal aj vecer byt sam , hryzenie prestalo. Az teraz asi pred dvomi tyzdnami zacal znovu. Ked je sam doma rozku??e svoj pelech. Ked prideme domov nejde nas privitat, lebo vie ze urobil nieco zle a bude vyhreseny. Z nasho pohladu sa nic radikalne nezmenilo, snad len to ze on si nas velmi strazi a ja s manzelom sme boli na tyzden na dovolenke. Zostal s mojimi dospelymi detmi, ktorych miluje a ktore sa mu plne venuju. Co sa tyka nudy tak nas Atos byva priblizne 2 - 3 hod denne vonku, aportuje, beha a hra sa s ostatn??mi psami.
PS: este jeden problem velmi brese na vsetko co sa mu nepaci, aj na ludi aj na psov.( pokial to nie su jeho kamarati).
Skuste mi poradit, ako dalej, co mame zmenit, co po pripade robime zle.
Katarina

Autor: Simona W (IP zapísaná)
Dátum: 17.02.2013 17:38

Dobry den,

mam 5 rocneho vizliaka Reya. Casto knuci (obcas aj cely den), je taky roztrzity, nedockavy a teraz zacal nariekat uz aj pocas jazdy autom. Pritom ma 2 x denne dlhe prechadzky, je vzdy najedeny - v podstate mu nic nechyba. Tiez zacal stekat v byte, ked zapocuje niekoho na chodbe. Je mozne ho toto odnaucit ? Rada by som sa poinformovala, ci neviete poradit nejakeho dobreho cvicitela - poradcu pre psy/vyzly v Bratislave.

Dakujem

Meno: 
Email: 
Téma: 
Ochrana proti nevyžiadaným správam:
Prosím, odpíšte tento kód. Ak do fóra prispievate pravidelne, zaregistrujte sa. Registrovaní prispievatelia nemusia tento kód odpisovať. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Toto je moderované fórum. Vašu správu musí schváliť moderátor alebo administrátor, do tej doby bude skrytá.
This forum powered by Phorum.