fórum vyžla | najnovšie príspevky vo fóre

na stránky: vyzla.com | fotogaléria vyžla | preprava koní

Choď na stránku: Predchádzajúca12345
Aktuálna stránka: 5 z 5
Re: zvladneme steniatko?
Autor: mmlynar (IP zapísaná)
Dátum: 05.12.2006 20:51

20 kg je dobra vaha aj na dospelu vyzlu, Diana ma vysku 58 a mala dlho asi do 5 rokov cez 20, dnes je nieco okolo 21. a nie je ani chuda ani silna

Martin Jakub Mlynar

Autor: weraLoca (IP zapísaná)
Dátum: 06.12.2006 11:36

dakujem za radu, myslim ze to pojde...Pri nohe chodit vie, to som ho naucila, a vlastne chodi pri nohe len mne, lebo ostatni z rodiny su nanho makkismiling smiley celkom si uz zvykol aj na to behanie, lebo kazdy den s nim trosku bezim a uz zistil, ze mu nechcem ujst, tak je v pohode...inak tu sa dostavam k dalsiemu problemu...uz hodnu chvilu nam robi problem povel zostan..nemyslim, ked ma zastat, to ovlada perfektne, ale ked ho posadim a ja od neho idem napr. len kusok a potom povel ku mne..nechce ostat sediet, je cely vyplaseny, ze mu chcem odist. vie to iba vtedy, ked sa mu podari nieco vonku zozrat a vie, ze ho caka bitka, tak to stoji a je mu jedno ze idem od neho precsmiling smiley tak ja len ze ci by ste mi nejako neporadili, ako ho to naucit, skusala som to aj postupne, jeden krok, potom sa vratit, pochvalit a zvacsovat vzdialenost, ale nejak mu to nejde...asi je rozmaznanysmiling smiley

Inak myslim, ze ked je fenka vacsia ci mensia ako jej sestra, tak to vobec nevadi, aj jedna atosova sestra je oproti ostatnym fenkam mensia, bol to najmensi psik z celeho vrhu, uz vtedy to bolo vidiet... tak myslim, ze si netreba robit starosti...
Prajem prijemny den

Dátum: 06.12.2006 11:42

odlozenie je tazky a sucastne lahky cvik, postavt esa pred psa ss voditkom na obojku tak, ze ho mate pod nohou a drzite ho v ruke, ked sa dvihne, povel ostan a voditkom stiahnite psa dole. Cviky sa tazko radia cez mail ked nevieme, ako a preco sa psik dviha

Martin Jakub Mlynar

Autor: m (IP zapísaná)
Dátum: 07.12.2006 08:59

Myslim, ze problem neni v tom ci sa dvihne, ale asi v tom ze sa rovno rozhodne ist za panom.
Myslim, ze postupne treba ist od kratsich vzdialenosti k dlhsim. V pripade ze sa rozhodne ist za tebou, treba mu dat najavo, ze si to nezelas (co mas robit, kde si mal ostat a pod. intonacia je dolezita aby si uvedomil, ze to neni dobre ze ide za tebou) a samozrejme ho vratit na povodne miesto a skusit potom uz len ustupit kusok a pockat. Urcite pre zaciatok by som ho na zaver vobec neprivolaval ku mne, ale vzdy sa vratil a pochvalil na tom mieste kde bol odlozeny. Privolacku by som pridal az ked bude vediet 'zostan'.
A samozrejme nepojde to hned smiling smiley

m.

Dátum: 08.12.2006 10:56

jasne z odlozenia sa pes zasadne neprivolava, to moze spravit len skuseny vycvikar a pes. vzdy sa vratit ku psovi, na povel ho dat sadnut, potom pochvalit a potom povel bud k nohe a pohnut sa alebo povel volno. Ale este raz, to nie je na mail ale na cvicak

Martin Jakub Mlynar

Autor: Andrea Kvasnicova (IP zapísaná)
Dátum: 18.12.2006 10:13

Zdravim, kdesi som tu citala, ze krmite psov First Mate, my sme presli na toto krmivo asi pred dvoma tyzdnami, davkovanie bolo uvadzane cca 390 g denne, co sa mi zdalo dost moc, kedze som citala, ze je nizsie davkovanie ako u inych krmiv, ale v tom problem nespociva. Costu krmim 2 x denne, dostane cca o 8,00 rano a o 12-13, je uz taka hladna, ze miska lieta po celej kuchyni, a to nehovorim o tom, ze povodne tie granule vobec nechcela, 2 dni takmer nic nejedla ak neberiem do uvahy tie asi 4 granule, nakoniec sa sice umudrila a zerie ich ( asi to bolo tym ked som ich akoze jedla a tvarila sa ako mi chutia :-)))) ...co by clovek neurobil aby sa pes najedol ). Kedze mala v poslednych dvoch mesiacoch nejaky kozny zapal doporucili mi potato fisch pre velke plemena. Ake mate skusenosti s davkovanim pre Vasich psov a nie su z toho hladni ....

Dátum: 18.12.2006 10:37

No mi krmime HP a tam sa dava nieco okolo 20dkg na 20kg psa, to je malo strasne malo co sa tyka objemu. Ale energeticky im to staci. posielam v maily MO cennik aj s davkovanim podla vahy. Costa by mala mat nieco okolo 21-22 kg. Spravne?
Ake mala problemy?

Martin Jakub Mlynar

Autor: Andrea Kvasnicova (IP zapísaná)
Dátum: 18.12.2006 12:44

Na obale bolo davkovanie 390 g pri cca 20 kg, na nete uvadzaju 270 g pri tomto druhu, problem ale je, ze to este menej ako jej teraz davam, dostava asi 350 g v 2 dennych davkach a je z toho hladna, vidiet to na nej neustale nieco od nas mami, smejdi po stole, neustale onuchnava chladnicku, a to predtym nikdy nerobila, a ked uz je hladna poriadne, tak chyti labkou misku a doslova ju nahana po kuchyni, myslite, ze si zvykne, uz ju krmim takto 2 tyzdne a nejako si nezvyka :-)))

Dátum: 18.12.2006 12:48

zvykne, netreba sa toho bat, ked si zvykla diana na porciu mensiu ako polovica a musim povedat, ze vyzera dokonca lepsie, je elegantnejsia tak to zvladnu vsetky stence. tiez to obe robili, este, este a este. Dnes je to OK. Netreba si to vsimat, resp jej dat inu zabavu

Martin Jakub Mlynar

Re: psik smiling smiley
Autor: lenka (IP zapísaná)
Dátum: 13.02.2007 15:33

no mna by zaujimalo, ze kolko taky madarsky stavac alebo inak povedane madarska vyzla stoji smiling smiley dik

Dátum: 13.02.2007 15:47

to zalezi od rodicov, ich uspesnosti na vystavach, absolvovanych skuskach ako aj na dohode chovatela a majitela :-)

Martin Jakub Mlynar

Autor: weraLoca (IP zapísaná)
Dátum: 27.02.2007 09:30

Ahoj, chcem sa spytat, ci je normalne, ze nas vyzliak ma 10 mesiacov a este stale nezdviha nohu ked cika. videli sme dvojrocnu vyzlu, ktora nazdvihala, ze proste nezacal...chcela by som sa spaytat ako to bolo u vas.....dakujem

Autor: miso (IP zapísaná)
Dátum: 28.02.2007 06:33

V 6-tich mesiacoch. Ale nic si z toho nerob, vsetko ma svoj cas.

chcem sparit psa
Autor: adam (IP zapísaná)
Dátum: 12.03.2007 20:57

zdravim, rad by som zparil psa , ma papiere ...newiem mi niekto poradit co konkretne na to potrebujem viem ze nieco v podobe certifikatu alebo povolenie...pripadne kde je v BA nejaka stanica alebo prislusny urad na tieto zalezitosti....dakujem pekne

Re: chcem sparit psa
Dátum: 13.03.2007 13:57

treba zavolat na moj mobil a poradim

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 06.06.2007 16:12

tema vycviku ma od dnes samostatnu diskusnu rubriku

Martin Jakub Mlynar

Autor: Mirka (IP zapísaná)
Dátum: 09.09.2008 17:12

Ahojte psickari,
fantasticky sa mi citali vsetky Vase prispevky, lebo aj my sme dlhorocni chovatelia psikov. Mozno je preto zvlastne, ze pisem akurat do tejto temy...ale naozaj potrebujem radu od Vas, ktori s vyzlickou zijete v jednej domacnosti.
Tak poporiadku. Ako slobodna som chovala chrtov- afghana a fantasticku vipetku. Ta sa nam dozila neuveritelnych 16 rokov. Teraz vsak staviame dom v okrajovej stvrti Bratislavy, a tak sa rozhodujeme s manzelom pre psika, ktory by zvladol trosku aj pobyt vonku ( vipetka nosila kabatik akonahle nebolo vonku aspon 25 stupnov smiling smiley ). A nejakym sposobom sme sa dopracovali k madarskej vyzle, ktora splna poziadavky nas vsetkych (manzel - musi to vyzerat ako pes (vipet je podla neho "mackopes") a ja chcem hladkosrsteho psika...(uzila som si svoje, ked som 12 rokov denne cesala afghana).Priznam sa, ze najprv bol nasim favoritom Weimar, ale potvrdilo sa nam z viacerych stran, ze je to dost ostry psik a ked dceru skoro jeden pohryzol, tak sme upustili. Potom som hladala "nieco podobne" - vsetkym sa Vam ospravedlnujem - a ked som pred casom na internete zacala citat vsetky tie uzasne charakteristiky a osobne skusenosti s vyzlou, tak sme sa spolocne zamilovali. Teraz chodime po ulici a obtazujeme vsetkych okoloiducich, majucich vyzlu a spovedame ich do absolutnych podrobnosti.
A teraz moj problem a otazka. Stahovat do domu by sme sa mali asi o rok a ja uvazujem, ci je lepsie steniatko vychovat v byte (velku rolu tu hra fakt, ze z bytu mam do prace ovela blizsie ako budem mat potom, a tym padom viem byt v ten prvy rok skor doma). Inak ja ucim, takze aj tak ten cas bude relativne znesitelny + vsetky prazdniny. Ale zvykne si potom psik na nove prostredie? Bude moct byt potom aspon pocas teplych mesiacov cez den na dvore? Ako je to s vyzlou - je to pes vobec vhodny do rodinneho domu ? Je mi jasne, ze to nie je exterierovy pes, ze nezvlada zimu. Ako som citala, tak skoro vsetci chovate vyzlicky v bytoch. Pytam sa preto, lebo ti chrti boli do domu absolutne nevhodni. Afghan koli srsti a vipetku vyslovene obtazovalo chodit von, pokial sa neslo na preteky...
Mam este jednu skusenost - pred par rokmi sme si od susedky vzali steniatko anglickeho kokra. Bol to krasny velky a silny psik, ktory v nasom byte vyslovene trpel a denne nam likvidoval domacnost skoro dva roky. Az som to vzdala a darovala som ho napokon mojej ziacke do rodinneho domu. Hugo nahanal skorce po dvore a je dodnes najstastnejsi na svete. Aj jeho majitelia. Takze aj z toho usudzujem, ze velmi zalezi od druhu a povahy psika kde bude stastny. Takze o taketo rady ohladom vyzlicky Vas skusenych a hlavne chovatelov prosim. Dakujem.

Dátum: 10.09.2008 05:39

Suhlasim s nazorom, ze vela zalezi od plemena. Tato stranka je zvacsa navstevovana ludmi postihnutymi chorobou zvanou Madar pozitiv a tak ich vsetci chovame v byte a spavaju na seda?kach ci v posteli. Mnoho ludi, kotri sem nechodia, chova vyzlu v kotci a nemaju cas ani potrebu citat tieto stranky. My berieme psika ako kamarata a davame mu to najlepsie co si myslime, ze mu chyba a potrebuje, i ked to tak z daleka byt nemusi. Poznam kokra, ktory zil v byte a bol stastny. Zalezi aj od jedinca. Psik sa ma dobre tam, kde ma zakladne potreby a v nasom pripade aj lasku. Pocas teplych dni je kezdy pes rad vonku i ked aj tu potrebuje tien a pokojne miesto a urcity rezim. Vyzla zvladne v zateplenej bude aj zimu, treba ju vsak na to postupne pripravit ale neda sa to od nej bezbolestne chciet, ak ju dam von po dvoch rokoch v byte a primao v zime. Velku rolu tu hra i psychika a pocit psiak, ze straca poziciu, lebo je zrazu nie v miestnosti plnej jeho pachov ale odsunuty zo svorky mimo.
Tak dobre rozhodnutie.

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 10.09.2008 15:48

Dakujem za odpoved, bude to urcite narocne rozhodnutie. Tiez sme mali psov v posteli, a preto je pre mna tazke si len predstavit ako pristupovat k psovi, ktory bude mat moznost pobehat si aj po dvore...bez nasej asistencie. Tym samozrejme nechcem povedat, ze to bude jeho veskere vencenie...to by vzhladom na velokost nasho pozemku asi ani dobre neslo. Len ma zaujimalo, ci bude vhodnejsie kupit psika az do prostredia, na ktore si bude od zaciatku zvykat...ale asi takto to bude lepsie.
A hlavne budem mat moznost najprv zistit, ci JA - panelakove dieta - budem vhodna rasa do rodinneho domu smiling smiley
Vsetkych Vas pozdravujem a az bude nakup steniatka aktualny, urcite sa na Vas pan Mlynar obratim ... minimalne o radu, odkial steniatko vziat, kedze ako som citala Vy to mate absolutne "vybukovane" nadlho dopredu. I ked ma to mrzi, kedze aj nasich chrtov sme mali od renomovanych chovatelov a bolo to fajn. Udrzovali sme kontakt a stretavali sa na spolocnych psich akciach.
Este raz dakujem za Vas cas.

Dátum: 10.09.2008 16:31

Myslim, ze psik je rad a spokojny, ked ho maju radi a staraju sa o neho. Je to skor na vas, ako si viete kedy rozvrhnut cas. Ja si beriem steniatko po mojom odchove po Castelli Biorgia z Vodneho mlyna. Steniatka by mali byt k odberu koncom roka alebo zaciatkom januara. Poradovnik je prave v stadiu priprav. Ak mate zaujem, pridte sa porozpravat a ja sa vam budem snazit objasnit, co je vyzla vlastne za psa.

Martin Jakub Mlynar

Dátum: 10.09.2008 16:54

Dakujem, rada pridem. A mavate vrh aj niekedy v lete, idealne k odberu pred alebo pocas velkych prazdnin? Neviem kolko psikov mate...To by sme uz mohli byt aspon teoreticky prestahovani (ak vsetko pojde ako ma), ale HLAVNE by som mala cas sa 2 mesiace venovat steniatku, kedze mam prazdniny aj ja. Aby nebolo hned doma same. To by bolo super.

Dátum: 10.09.2008 20:45

mavame steniatka raz za rok resp za rok a pol, zalezi od mnohych okolnosti, ale nie je dobre byt so stenaitkom doma a nasledne ked je vnimavejsie ho doma nechat po dvoch mesiacoch. to neodporucam nikomu.

Martin Jakub Mlynar

Upravené 1 krát. Naposledy upravil mmlynar (10.09.2008 20:46)

Dátum: 11.09.2008 09:41

Aha, takto som nad tym neuvazovala...v kazdom pripade dakujem za cenne rady a ozvem sa. S podravom M.

Autor: dana (IP zapísaná)
Dátum: 14.09.2008 16:48

dobry den, neda mi nezapojit sa do tejto diskusie,nakolko tato tema mi pripomina mna pred 2 rokmi,kedy sme mali v plane kupit si psika,po ktorom som tuzila cely zivot. tiez sme sa rozhodovali medzi weimarom a vyzlou, napokon zvitazila VYZLA! tak isto sme byvali v byte a mali sme sa stahovat do domu, takze sme mali taku istu dilemu smiling smiley psa som mala dostat na narodeniny, ktore mam v polovici juna, takze rok dopredu som si robila prikum v CHS tohto plemena, od jari uz konkretne, vybrala som si vyborne, nic nelutujem, ani CHS,ani konkretneho psa z vrhu, teda vlastne fenu, bola zo vstekych najyperaktivnejsia smiling smiley sli sme si po nu 24.6 a bola som s nou cele prazdniny, planovali sme to tak. to sme byvali este v byte,ale cele leto som s nou bola na"nedkoncenom dome" aby si zvykala. bola som doslova na materskej smiling smiley)) je to nas prvy psik a ja som nic nechcela zanedbta,tak som si v noci davala budik a 2,3 krat za noc s nou chodila cikat, po jedle,po spanku, vzdy. cele leto sa tocilo okolo Dary, s kamaratmi som bola minimalne, nebola som na dovolenke, vychovavala som Daru smiling smiley po tomto lete ma cakal maturitny rocnik, tak som sa bala,ci an nu budem mat cas, no ked prisiel september a skola, Dara bola naucena byt par hodin doma sama s tym, ze som ju rano apson trochu unavila a nechavala som jej kosti,aby mala co nicit. zo skoly som upalovala domov, zhodila tasku a sli sme vencit. tesila sa mi az po hlavu smiling smiley ten "prechod" od prazdnin ku skole, kedy som sa jej cele leto venovala na plno k tomu, ze doobedie bola sama doma( niekedy s rodicmi) zvladla bravurne, mlacku som doma nikdy nenasla. nas dom nestal v stadiu, v ktorom mal, takze sme sa stahovali az na jar,takze skoro celu jesen a celu zimu bola s nami v byte (co malo vyhodu taku, ze sa vo vnutri vie dokonale spravat) cela rodina si zvykla na to, ze nas budi jej jazyk a buchajuci chvost o nabytok,ktory sa tesi,ze sme otvorili oci, takze nespi vonku v budi (ktoru mimochodom samozrejme ma s predsienou,spalnou, zateplenu a volierou, chodi tam len ked ju tam poslem,alebo sa jej chce) caka ma pred kuplenou, lezi mi pri posteli a pekne lezi na mieste ked jeme, je sucasou nasho domu nie zahrady, takze v tom sme mozno nieco pokazili,ale ne????ucili sme ju na budu, je "fajnova" musim priznat,ked je vonku zima a ona nie je v pohybe, tak sa cela klepe. ale to by s adalo nasucit,keby bola od jari v lete na jesen a v zime v budi,ale to uz nechceme.
trosku iny sudok teraz smiling smiley boli sme totalne nepolovnicka rodina okrem dedka, ktory bohuzial zomrel rok opred tym,ako k nam prisla dara, takze o polovnom vycviku sme nemali ani paru, no postupne sme sa ucili a zvladli sme vlohove skusky na 1.cenu chystame sa na jesenne a chovne.
spravna volba ak sa jej budete venovat,pretoze to urcite nie je domased, ktoreho kde posadite tam bude cely den, miluje pohyb a pyta si ho. je maximalne spolocenska,ak mame navstevu do 2 rana,ona lezi pri nas,lebo je zvedava co sa deje a nespi,dospava na druhy den smiling smiley miluje deti,aj ked zo zaciatku sme my museli davat velky pozor,aby nechtiac neublizila tou svojou radostou, bravam ju do barov a hned si ju svetci zamiluju, na vylety, navstevy, vie sa spravat lepsie,ako niektore male deti.
to je uz odo man asi vsteko, prajem vela stastia s vyzlou, nech sa uz rozhodnete akokolvek, spravi Vas zivot krajsim a bude Vas milovat viac ako cokolvek na svete smiling smiley

pekny den, dana a dara smiling smiley

Autor: monika (IP zapísaná)
Dátum: 22.09.2008 17:26

Mila Mirka,,,,,mam sucku Asiu a s manzelom to bola najlepsia a najkrajsia volba,tiez sme pol roka riesili rasu, mali sme am.kokra,ktory bol v byte,ale cele dni na tenise s nami a tak pohybu mal habadej a tesili sme sa z neho 14r,,,teraz si uzivame nasu babulku,ktora je 2,5r a budem ju davat v decembri nakryvat a steniatka by mali byt koncom aprila ,ak budes mat zaujem kludne sa ozvi,myslim ze aj s kvalitou budes velmi spokojna.Asia je naozaj presne ako pisala Dana,spolocenska,ma vyrovnanu povahu-vie kedy sa jasit, kedy oddychovat,kedy ocarit vsetkych okolo seba a tesi sa kazdej moznosti polovat,tiez ti rada poradim ,zacinala som ako nepolovnik,tak mam kopu vtipnych zazitkov,myslim ,ze vasu volbu mat vyzlicku nikdy neolutujete,pekny den a tesim sa odozve

Autor: minka (IP zapísaná)
Dátum: 10.11.2009 12:12

Dobry den,

neviem ci pisem do spravnej sekcii ale akosi som o ziadnej nebola uplne presvedcena, tak pisem sem smiling smiley

S priatelom si ideme kupit steniatko madarskej vyzlicky a pomalicky okukavam jej vybavicku. Chcem sa ale opytat, viete mi niekto poradit ake rozmery obojka mam vacsinou pozerat? ake potrebuje uz dospelejsia vyzlicka? ci staci M alebo az L? a ci cm 30-45 alebo radsej 40-60?

Ďakujem smiling smiley

Autor: olap444 (IP zapísaná)
Dátum: 14.11.2010 17:16

Zdravym Vas ,ja mam jeden problem idem si kupit Madarsku vyzlu,Chcem si zhotovit zateplenu budu pre nasho noveho clena rodiny a nemozem sa nikde dopatrat ci je treba dodrzat urcite rozmery aby sa nas psik dobre citil?ak by ste mali niejake rozmery ,alebo nakres,foto budem vam velmi povdacny,Za pochopenie dakujem vopred s pozdravom Puchon

??teniatko
Autor: Dada (IP zapísaná)
Dátum: 04.10.2012 21:27

ahojte chcela by som si kupit ??teniatko madarskej vy??li ale neviem ?i 6kg ??teniatko neni prili?? lahke a tym padom ?i nie je chore ??

Dátum: 05.10.2012 06:38

nebudem sa dlho rozpisova??, zalezi od veku steniatka ako aj od toho ci sa jedna o psika alebo sucku. po doplneni informacii mozme o tom polemizovat.

Martin Jakub Mlynar

Autor: Lellka (IP zapísaná)
Dátum: 12.02.2013 10:57

Ahoj nasa Leyla plakala asi tak tyzden....ale potom si uvedomila ze sa vzdy vratime a pomojkame ju....treba mat trpezlivost...a kupit jej nejaku zuvaciu kost aspon na chvilu ju to zabavi a ona si po case zvykne.....

Choď na stránku: Predchádzajúca12345
Aktuálna stránka: 5 z 5

Meno: 
Email: 
Téma: 
Ochrana proti nevyžiadaným správam:
Prosím, odpíšte tento kód. Ak do fóra prispievate pravidelne, zaregistrujte sa. Registrovaní prispievatelia nemusia tento kód odpisovať. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Toto je moderované fórum. Vašu správu musí schváliť moderátor alebo administrátor, do tej doby bude skrytá.
This forum powered by Phorum.