fórum vyžla | najnovšie príspevky vo fóre

na stránky: vyzla.com | fotogaléria vyžla | preprava koní

vyzla z bytu do domu
Autor: tkacova (IP zapísaná)
Dátum: 08.01.2009 21:42

Dobr?? ve?er,
chcela by som sa sp??ta?? na Va??e sk??senosti a ak?? m??te n??zor. m??m dvojro?n?ho Biena, kr??sneho fe????ka vy??lu, b??va s nami v byte. spr??va sa ako v??etky vy??le - mil?? pr?tuln??, st??le s nami - pri telke, pri stole sed? na stoli?ke, mus? sa n??s dot??ka??, je ve?mi m??dry a ch??pav??. V lete sa m??me pres??ahova?? do rodinn?ho domu. man??el je za to aby si zvykol vonku, mne by jeho pr?tomnos?? vo vn??tri ch??bala, ale keby som vedela ??e bude ????astn?? aj vonku mo??no so ps?m kamar??tom tak by som bola spokojn??. Ja som navrhla alternat?vu, aby bol aj von ale na noc by mal v dome na spanie vy?lenen?? kotolnu so v??etk??m ?o potrebuje. Neviem ?o je v??ak dobr?. Ako to pre??ijeme. nebude sa vonku tr??pi??, ??e sme ho vyhodili, ??e mu je zima,alebo mu bude dobre ke? mu zo??eniem kamar??ta, Bieno- ako v??etky vy??ly - je ve?mi kamar??tsky, so v??etk??mi ps?kmi sa chce hra??.
Ve?mi pekne ´dakujem
iveta

Re: vyzla z bytu do domu
Autor: tkacova (IP zapísaná)
Dátum: 15.01.2009 22:30

Dobr?? ve?er, v????en?? p??n Mlyn??r
,na mail ste mi odp?sali , ??e je to najhor??ie ?o m???e by?? pobyt vy??le v dome a vonku, mali ste sa viac vyjadri?? v diskusii. Nes??ri to s??ahova??, sa m??me a?? v m??ji chcela by som v??ak vedie?? Va??e d?vody, a na ?o sa m??m pripravi??. ?o poviete na psieho kamar??ta pre Biena alebo pobyt iba v dome. Ve?mi pekne ?akujem. Iveta

Autor: dana&dara (IP zapísaná)
Dátum: 16.01.2009 15:18

dobry den,
na jesen minuleho roku sa tu rozoberala podobna tema, na ktoru som reagovala (vid. zkopirovane) a zda sa mi podobna

Re: zvladneme steniatko?
Autor: dana (IP zap?san??)
D??tum: 14.09.2008 16:48

dobry den, neda mi nezapojit sa do tejto diskusie,nakolko tato tema mi pripomina mna pred 2 rokmi,kedy sme mali v plane kupit si psika,po ktorom som tuzila cely zivot. tiez sme sa rozhodovali medzi weimarom a vyzlou, napokon zvitazila VYZLA! tak isto sme byvali v byte a mali sme sa stahovat do domu, takze sme mali taku istu dilemu psa som mala dostat na narodeniny, ktore mam v polovici juna, takze rok dopredu som si robila prikum v CHS tohto plemena, od jari uz konkretne, vybrala som si vyborne, nic nelutujem, ani CHS,ani konkretneho psa z vrhu, teda vlastne fenu, bola zo vstekych najyperaktivnejsia. sli sme si po nu 24.6 a bola som s nou cele prazdniny, planovali sme to tak. to sme byvali este v byte,ale cele leto som s nou bola na"nedkoncenom dome" aby si zvykala. bola som doslova na materskej. je to nas prvy psik a ja som nic nechcela zanedbat,tak som si v noci davala budik a 2,3 krat za noc s nou chodila cikat, po jedle,po spanku, vzdy. cele leto sa tocilo okolo Dary, s kamaratmi som bola minimalne, nebola som na dovolenke, vychovavala som Daru smiling smiley po tomto lete ma cakal maturitny rocnik, tak som sa bala,ci an nu budem mat cas, no ked prisiel september a skola, Dara bola naucena byt par hodin doma sama s tym, ze som ju rano apson trochu unavila a nechavala som jej kosti,aby mala co nicit. zo skoly som upalovala domov, zhodila tasku a sli sme vencit. tesila sa mi az po hlavu smiling smiley ten "prechod" od prazdnin ku skole, kedy som sa jej cele leto venovala na plno k tomu, ze doobedie bola sama doma( niekedy s rodicmi) zvladla bravurne, mlacku som doma nikdy nenasla. nas dom nestal v stadiu, v ktorom mal, takze sme sa stahovali az na jar,takze skoro celu jesen a celu zimu bola s nami v byte (co malo vyhodu taku, ze sa vo vnutri vie dokonale spravat) cela rodina si zvykla na to, ze nas budi jej jazyk a buchajuci chvost o nabytok,ktory sa tesi,ze sme otvorili oci, takze nespi vonku v budi (ktoru mimochodom samozrejme ma s predsienou,spalnou, zateplenu a volierou, chodi tam len ked ju tam poslem,alebo sa jej chce) caka ma pred kuplenou, lezi mi pri posteli a pekne lezi na mieste ked jeme, je sucasou nasho domu nie zahrady, takze v tom sme mozno nieco pokazili,ale ne????ucili sme ju na budu, je "fajnova" musim priznat,ked je vonku zima a ona nie je v pohybe, tak sa cela klepe. ale to by s adalo nasucit,keby bola od jari v lete na jesen a v zime v budi,ale to uz nechceme.
je maximalne spolocenska,ak mame navstevu do 2 rana,ona lezi pri nas,lebo je zvedava co sa deje a nespi,dospava na druhy den. miluje deti,aj ked zo zaciatku sme my museli davat velky pozor,aby nechtiac neublizila tou svojou radostou, bravam ju do barov a hned si ju svetci zamiluju, na vylety, navstevy, vie sa spravat lepsie,ako niektore male deti.
to je uz odo man asi vsteko, prajem vela stastia s vyzlou, nech sa uz rozhodnete akokolvek, spravi Vas zivot krajsim a bude Vas milovat viac ako cokolvek na svete

pekny den, dana a dara

ps: aj my sme planovali ju mat MAXIMALNE V KOTOLNI grinning smileyDDD no chodi vsade teraz...

prajem vsetko dobre s Vasim vyzliakom smiling smiley

DANA&DARA
www.buonacasa.sk

problem s nohou
Autor: Scerbak (IP zapísaná)
Dátum: 30.01.2009 23:26

Dobry den, pan Mlynar
chcem sa vas opytat ci by ste nam vedel pomoct s nasim Waltherom, po operacii lavej zadnej nohy mu ostal v stehne klin. Lekar nam povedal, ze kost je dobre zrastena nie su ziadne problemi ani by nemali byt a ze je vsetko v poriadku.Walther ale zacal nohu podvedome setrit az asi po troch - styroch mesiacoch ju prestal pouzivat uplne a stale ju drzi hore akokeby ho bolela.Svalstvo mu ochablo a aj napriek tomu ze som sa snazil s nim cvicit a pomahal som mu nohu natahovat nepouziva ju.
Prosim vas neviete nam poradit co s tym,respaktive ak by ste vedel pomoct kludne vam prinesiem Walthera ukazat ,alebo poradte niekoho kto by nam s tym pomohol.
Dakujem,Scebak

Autor: DURO (IP zapísaná)
Dátum: 28.02.2010 20:41

co jedia vyzli

Meno: 
Email: 
Téma: 
Ochrana proti nevyžiadaným správam:
Prosím, odpíšte tento kód. Ak do fóra prispievate pravidelne, zaregistrujte sa. Registrovaní prispievatelia nemusia tento kód odpisovať. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Toto je moderované fórum. Vašu správu musí schváliť moderátor alebo administrátor, do tej doby bude skrytá.
This forum powered by Phorum.